| Jdjdddnssnnn a întrebat:

De ieri tot imi apare chestia asta: verificati portul,a fost detectat umiditate, curatati portul USB. Chestia e ca am bagat pasta de dinti in portul USB(nu intrebare dc) :)) si nu se mai incarca! Am incercat sa.l spal, pentru ca e rezistent la apa (am s7 edge) si l.am curatat de pasta de dinti. Dar acum, nu se mai usuca, si l.am bagat si in orez dar nu mult timp:( l.am lasat peste noapte la incarcat si nu s-a incarcat. Sunt fff suparata. Va rog ajutati.ma. dau funda. Intrebarea e:cum sa il usuc in portul usb ca sa se incarce?
Apropo, am citit si asta:http://www.yoda.ro/......e-pui.html

2 răspunsuri:
| Pietricel a răspuns:

Te poti duce la service sa-l inlocuiasca. Crede-ma ca telefoanele pot fi rezistene la apa, dar nu si la pasta de dinti. Asa ca singura ta posibilitate e sa te duci sa iti inlocuiasca portul USB de pe placa de baza. http://www.samsung.com/ro/support/servicelocation/
Ai acolo o lista cu service-uri in Bucuresti, in caz ca nu esti cauti pe Google: "Samsung service [orasul tau]". Sper ca te-am ajutat. O seara placuta!

| Moțoc_Nicoleta_1980 a răspuns (pentru Pietricel):

Nu l am scapat in apa.....doar am atat pe terasa cand ploua si era intr-adevar umiditate in aer, de 3 zile ma chinui cu incarcarea lu (s7)dezamagita