| alexxshadows a întrebat:

Nu stiu daca este categoria corespunzatoare, insa am primit un mail de la Vodafone ca pot cumpara un pachet de web hosting pentru un an si l-am cumparat... A fost foarte putin, insa nu am cunostinte in domeniu. In ce consta acest lucru, "web hosting"?

1 răspuns:
| Sarcasticu a răspuns:

Webhost-ing constă în spațiu de găzduire web.

Să fiu mai explicit..luăm un exemplu.

Tpu.Ro are un web host. Pe un web host îți poți pune propriul tău site, forum sau orice alt CMS. Un fel de HDD virtual în care poți să-ți creezi propriul site online.