| anonim_4396 a întrebat:

Pareri si argumente.

Legalizarea drogurilor?
Legalizarea prostitutiei?
Casatoria intre doua persoane de acelasi sex?
Arestul la domiciliu pentru cei ce prejudiciaza statul?

Răspuns Câştigător
| AlexPatriciu a răspuns:

1.Legalizarea drogurilor? Da si Nu, nu deoarece ar prostii foarte mult populatia, ei ne vor slabi si vulnerabili, Da pentru economia tarii s-ar putea legaliza drogurile usoare gen marijuna unde s-ar comercializa numai in spatii special amenajate. In concluzie Da am putea face asta dar cu niste limite foarte bine determinate.
2. Legalizarea prostitutiei? Da si Nu, nu deoarece nu sunt de acord sa exploatam sexul feminim pentru imbunatatirea economiei, probabil multe fete cu situatie materiala precara ar imbratisa aceasta practica ("sex pe bani") care implica un stil de viata defectuos pentru societatea in care traim, bolile cu transmitere sexuala probabil s-ar inmulti deoarece nu toti consumatorii de sex ar declara analizele si exemplele pot continua, Da pentru ca ar opri traficul de carne vie si economia tari ar creste semnificativ.In concluzie Nu mi-ar placea sa legalizam prostitutia deoarece nu sunt de acord sa ne batem joc de sexul feminin un sex frumos si sa ne intoarcem in secolul 18, femeia este a 8-a minune a lumii femeia este sufletul barbatului, lumina care îl călăuzeşte si trebuie tratata ca atare.
3.Casatoria intre doua sexe? Desi putem spune ca este impotriva crezurilor cu care am crescut de la bunici parinti etc si incalca legea naturala a firii omului, totusi suntem in secolul 21 fiecare are putere de decizie asupra lui fiecare om este liber sa faca ceea ce doreste deci in concluzie Da putem sa fim de acord si sa ii lasam in pace.
4.Arestul la domiciliu pentru cei ce prejudiciaza statul? Categoric Da, nu sunt fapte ce pun in pericol in mod direct viata unui om, pun in mod indirect in pericol intergitatea noastra, ne fura din buzunare iar noi traim mai prost asadar decat sa ii tinem in inchisoare pe banii nostri mai bine masuri de arest la domiciliu si sechestru pe avere (sa inapoieze statului tot ce au furat ).
Ai pus patru intrebari foarte interesante care fac parte din viata noastra de zi cu zi, subiecte TABU cu care se confrunta societatea din ziua de astazi, Felicitari!
Aceasta a fost parerea mea sunt Cristian din Bucuresti si am 26 de ani. As fi curios si de raspunsurile unui om mult mai matur de 40 - 50 de ani. O seara buna!

39 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns (pentru Vegeta07):

Si tu meriti funda chiar imi place raspunsul tau laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Arestul la domiciliu e o masura preventiva, e ok asa cum este acum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1.Da! pentru legalizarea drogurilor fiindca :
https://www.youtube.com/watch?v=Lhd2tvFnRhw
2.Da! pentru legalizarea prostitutiei fiindca:
https://www.youtube.com/watch?v=uekRlUFFi0k
3.Da! pentru casatoria intre persoane de acelasi sex fiindca:
https://www.youtube.com/watch?v=YsLerRmuefo
4.Da! pentru arestul la domiciliu fiindca:

https://www.youtube.com/watch?v=5uSrj7ZA6vM

| SpKH a răspuns:

In Portugalia absolut toate drogurile sunt decriminalizate. Si asta a dus la scaderea consumului. Halucinant, deci da

| ionutrusin a răspuns:

1. Nu!
2. Da!
3.Nu!
4.Ha! la domiciliu...Atunci toata lumea ar putea sa prejudicieze statul si sa stea acasa bine mersi si dupa expirarea condamnarii sa continuie sa faca la fel.

| Freya1 a răspuns (pentru ionutrusin):

Nici nu vreau sa stiu de ce da a doua

| ionutrusin a răspuns (pentru Freya1):

Mda...
privind din punctul de vedere al unui barbat...
Nu ar mai fi atatea divorturi...
Nu mai sunt complicatii extra!

| Freya1 a răspuns (pentru ionutrusin):

Ce legatura are asta cu divortul?

| ionutrusin a răspuns (pentru Freya1):

Sunt prea multe de spus in scris...