| Joker3134 a întrebat:

Pastilele sunt bune pentru stres? daca da, care anume si cat dureaza sa scapi de el? sau macar dupa ce iei pastila te simti mai bine?(e mai mult curiozitate)

10 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Sunt foarte bune, dar iti recomand doar pe cele din plante, naturale, ca sunt fara efecte secundare. Stresclin, e foarte bun
Si StresClin Lactium
Si mai era ceva foarte bun StressManager.
Toate 3 relaxeaza, calmeaza, linistesc.
Si gemoderivat din muguri de tei argintiu e foarte bun.
Teoretic si practic pastilele naturale pentru stres sunt fara reactii adverse, dar unele isi fac efectul, altele nu, depinde de organism si de calitatea produsului.
Sanatate!

| Filip23 a răspuns:

Cred ca mai bun este un sport practicat regulat. Nu neaparat de performanta.

| Bondarel99 a răspuns:

Pai nu scapi de stres cu pastile, doar te liniștesc, trebuie sa elimini cauza.
Stresclin e o pastila pentru stres.

| Laura927 a răspuns:

Eu luam niste pastile retetate de medic psiholog ..acum vreo 8 ani in urma..eram foarte nervoasa imi faceau bine pastilele eram mult mai toleranta dar devenisem dependenta de ele si greu m.am lasat de ele..si am revenit la starea mea nervoasa ca de inainte sa fac tratamentul.mi-am dat seama ca asa sunt eu o fire nervoasa. extraveralasa se numesc,, probeaza daca simti ca nu mai poti

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

De incercat prima oara...placebo.Administrat de un specialist catre un pacient receptiv poate face minuni.Restul este filozofie sau afacere.

| doctorandus a răspuns (pentru Adrian_Mares_1972):

Placebo nu vindeca nimic, doar creeaza o senzatie subiectiva de ameliorare a simptomelor. Daca cineva se vindeca cand ia placebo, poate fi vorba de vindecare spontana sau inexplicabila, dar in niciun caz nu este vorba de un efect vindecator dat de placebo.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru doctorandus):

Stresul nu poate fi vindecat medicamentos, trebuie lucrat cu psihicul si combatute cauzele care duc la stres. Evident ca industria farmaceutica nu putea rata sansa unei afaceri profitabile.Si eu am spus de placebo ca o prima solutie, ieftina si la indemana.Auto sugestia si sugestionarea altor persoane este dovedit deja ca au efecte intr-o mare masura.

| 17Ioana a răspuns:

Salut!
Ori descoperi singur cauza, si o inlaturi, ori mergi la un psiholog, platesti undeva la 70 lei / sedinta si scapi de probleme. Pentru a trata o problema, este necesar sa inlaturi cauza, dupa efectele.

Bafta

| Nico23458 a răspuns:

Medicamentele care te fac sa te simți bine sunt droguri care se vând în farmacii. De-aia nu se dau fără rețetă și dau dependență.
Sincer, pe mine nu m-au ajutat.