| Danutolt a întrebat:

Pe mulţi i-am auzit cã trebuie sa facă inventarul la bar la sfârşitul lunii. Ce-i inventarul si cum se face?

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Inventarul inseamna verificarea stocului de marfa dintr-o unitate economica. Se confrunta cu fisele de magazie in care sunt trecute toate produsele si cantitatile care trebuie sa fie. Scopul este sa se vada daca nu sunt lipsuri sau plusuri ceea ce inseamna ca sunt greseli dar de obicei furturi din gestiune.