| ReignForest a întrebat:

Pe YouTube de pe TV (nu am cont deci sunt oaspete) am urmărit niște videoclipuri și acum când întru imi tot arata videoclipuri de genu cele vizionate. Cum le sterg?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mi se pare ca ai doua optiuni in Youtube, "sterge istoricul cautarilor" si "sterge tot istoricul". Vezi pe acolo, banda din stanga.

| dullcat a răspuns:

Buna.Vezi ca langa titlul videoclipului, in dreapta jos, ai un buton din 3 puncte.Dai pe el si alegi Nu ma intereseaza/Nu recomanda canalul daca vrei sa nu mai primesti sugestii asemanatoare cu ce ai vizionat deja.

| NLS a răspuns:

Cand nu esti logat, nu arata ce spune dullcat5678,
dar gasesti in Settings (stanga jos):

la LG:
History and data >>>
Clear watch history,
Clear search history
sau poti incerca
Reset app

la Samsung:
History & privacy
Delete YouTube search history and playback history

| literallythesamebruh a răspuns:

Cred că ceilalți nu au înțeles întrebarea. Nu poți avea un istoric al videoclipurilor dacă nu ești logat în contul Google. Te referi la faptul că la recomandate îți apar videoclipuri similare celor vizionate anterior, nu? E cam stresant, dar poți selecta la fiecare videoclip opțiunea "Nu mă interesează". Astfel, algoritmul va înțelege că nu dorești să vezi astfel de conținut și îi va reduce frecvența în lista ta de recomandate.

| ReignForest explică (pentru literallythesamebruh):

Am vizionat un videoclip de pe un cont și acum când întru vad alte videoclipuri de pe acel cont