| Maree1 a întrebat:

Pentru Academia de Politie, exista ceva carti de pe care sa inveti? Eu in liceu nu am facut multa istorie si as vrea sa stiu daca este carte care sa contina ce iti poate da la acel examen.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe Admiterea 2018 atunci cand o sa apara cam prin februarie 2018) pe site-ul oficial al A.P., acolo vei gasi materia si manualele dupa care trebuie sa inveti.
Orientativ te poti uita si pe Admiterea 2017, cam tot asa o sa fie si anul viitor.

| alessia5158 a răspuns:

Orienteaza-te dupa tematica si manualele aferente admiterii 2017:http://www.academiadepolitie.com/academia-de-politie-tematica.html