| anonim_4396 a întrebat:

Pentru adminii site-ului.
Cand pot raspunde si eu la o intrebare?
Cum raspund, cum se sterge intrebarea.
Ce inseamna asta?
Macar puneti un anunt la fiecare intrebare la care se poate raspunde si la care nu.
Am sa urmez si eu exemplul Lorei si al Olianei...
Cand imi stergeti contul?

7 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Criticule daca incepi si tu cu stersul, te aplec si te bat la fundul gol ca apoi nu mai am unde sa te contactez cand sunt mai aproape de tine.

Da si tu cu banul si vezi unde raspunzi si nu.

nony
| nony a răspuns:

Adminii, va rog politicos sa-mi explicati.Care era caracterul irelevant al intrebarii care tocmai mi s-a sters? De ce se sterg intrebarile fara o evaluare matura.Sa-mi explice si mie cineva, preferabil Raluca, daca intrebarea aia avea caracter irelevant.
Va rog cu insistená sa o re-postati. Fac aici apelul pentru ca si Criticul a raspuns la intrebarea aia.

| Tourniquet a răspuns:

Exact ca si Nony am patit la o intrebare era intrebarea,, Care user va place? De ce? "

Si, uite ce mail am primit : Ne pare rau, insa comunitatea TPU.ro a respins intrebarea ta: (Care user iti place mai mult? De ce?hee hee )
Motivele pentru care o intrebare este respinsa pe site-ul nostru sunt urmatoarele:
- intrebarea este triviala sau nu poate avea un raspuns obiectiv (Ex: Cum ma simt astazi?)
- intrebarea are continut obscen sau injurios
- intrebarea instiga la acte ilegale (ex. piraterie, consum de substante interzise, furt etc)
- intrebarea nu este formulata tinand cont de regulile minimale ale gramaticii
- intrebarea nu corespunde specificului site-ului sau este o forma de spam/ publicitate nesolicitata

Asteptam alte intrebari din partea ta si suntem convinsi ca acestea vor fi aprobate.

O zi frumoasa,
Echipa TPU.ro

*Ala e mailul* Ce credeti? straight face *

| anachida a răspuns:

Salut! Si mie mi-a disparut raspunsul la intrebarea lui nony! Si inca multe altele! Dar asta e! O iau ca atare! Nu are rost sa te enervezi! O zi buna, pa pa!

| anachida a răspuns:

Salut! Auziti, oameni buni?! In cazul acesta s-ar putea ca. raspunsurile sa fie deranjante! Si nu intrebarea in sine! O zi buna, pa pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe mine cand ma stergeti (intrebare retorica cu multiple sensuri, mai mult sau mai putin dezbracate)? In alta ordine de idei, le-au murit unora copiii si au reusit sa supravietuiasca, deci...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda, am citit intrebarea lui Nony care a fost stearsa si cele pe care le-a postat din nou cu adaugirea de la final:
"Cel care a votat intrebarea cu irelevant, ai macar bunul simt sa explici de ce este irelevantá si ce te deranjeaza"... "Vezi, despre frustrati ca tine am scris.Nu esti decat un las care se ascunde in spatele unui monitor si nu ai curajul sa te arati.Lasule!"
Eu am semnalat deja inoportunitatea posibilitatii ca userii sa poata sterge intrebarile. Mie mi-a fost stearsa o postare, de un user la fel de destept, pe 8 martie cind am urat la multi ani fetelor. Ce sa mai spun, nu te poti exprima liber, apare cite un istet caruia nu-i place de tine si te trezesti sters. Nu m-ar deranja daca ar avea o explicatie plauzibila sa-mi faca disparuta o postare, dar atita vreme cit postarea nu jigneste pe nimeni si nu e tembela, nu mi se pare normal sa-mi fie stearsa. In consecinta, cuvintele de incheiere din postarea lui Nony i se potrivesc manusa si celui care mi-a sters mie postarea de 8 martie si le poate lua ca atarewinking
P. S. Ce mi se pare curios este ca celor carora li s-au sters conturile, le ramineau intrebarile si raspunsurile dar apareau ca fiind anonime. Interesant este ca desi Lorei i s-a sters contul si azi postarile ei apareau ca fiind anonime, acum nu mai sint nici anonime, nu mai sint deloc. Lora a fost rasa total de pe site, nu mai exista efectiv. Presupun ca fiind vorba de singurul caz de acest gen, ea a cerut sa-i fie stearsa orice urma de pe site. Well Lora, n-ai vrut sa ma crezi, probabil acum imi dai dreptate.