| mariusreyrey a întrebat:

Pentru ce se foloseste codul de verificare Google? urgent

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Acele coduri sunt numite si capcha care sunt coduri anti roboti.De exemplu sunt anumite scripturi care fac conturi de google automat sau isi fac cont pe diferite forumuri/site-uri si posteaza reclame dar cu aceste coduri nu mai pot face conturi.

| mariusreyrey explică (pentru Intruder19):

Mie mi-la dat prin sms pe telefon.

3 răspunsuri:
| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

◕ Daca iti apare cand dai search, e ca sa nu fi confundat cu un robot automat care foloseste google.

◕ De ce foloseste google asemenea tactici? Simplu roboti nu il ajuta decat oamenii reali cand castiga, de exemplu reclame etc.

◕ Botii sunt folositi pentru a gasi mai usor informatii care sunt deja existente, e ca si cum ai folosi un robot de cautare in alt robot de cautare ca sa gasesti si mai usor o chestie, dar astfel sari peste reclamele google si atunci trebuie sa introduci codul ca sa i dovedesti ca esti om.

◕ Google are nevoie de reclame ca sa respire.

◕ Bafta

| mat31new a răspuns:

Sa activezi contul google.