| xteutzu a întrebat:

Peste cateva zile implinesc varsta de 18 ani si as dori sa dau o petrecere si as prefera sa o dau acasa. Problema este ca stau la apartament si ma intrebam daca as putea sa iau o aproabare la Politie deoarece durata petrecerii o sa depaseasca ora 22 iar vecinii nu sunt foarte intelegatori. Multumesc.

9 răspunsuri:
| Brotacelu a răspuns:

La multi ani in primul rand

iar la partea a ll-a, cred ca ar fi bine sa iei o aprobare de la politie, sau primarie, ceva de genu pana la ora 2-3 noapte sa ai muzica tare... din cate stiu eu, se poate

dar mai stiam ca exista si o taxa pentru asa ceva
si inca ceva...ar fi bine sa pui si un anunt la intrare in scara blocului sa stie vecini la ce sa se astepte
big grin

distractie placuta

| Dianna a răspuns:

Avand in vedere ca odata faci 18 ani. daca poti si reusesti sa-ti iei o aprobare e perfect.sa te suporte si vecinii o seara. daca e in weekend chiar n`ar trebui sa fie o problema. ce naiba.hai ca in cursul saptamanii mai zic, serviciu, scoala una alta. da in weekend?
La multi aniiiiiiiiiiiii \dancing!

| dean a răspuns:

Happy B-Day, kiSS4you, da merge sa iei aprobare k asa a facut si un prieten de al meu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce treaba are politia si de unde veniti cu ideea aceasta? In tarile civilizate, vezi Germania, daca vrei sa faci o petrecere mai zgomotoasa, se invita toti vecinii! ...normal ca nu vin dar asa este civilizat de a spune ca vei face ceva deranj. Dar si asa nu poti face decit in orele stabilite, la ora 22 ...pauza! daca vrei sa te desfasori ...la circiuma!

Răspuns utilizator avertizat
| alextc a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti inviti si vecinii din bloc, date bine pe langa ei, dar daca te gandesti deja la aprobari de la politie inseamna ca ai antecedente cu ei... stii vorba aia "Fate frate cu dracu' pana treci lacu' "
Cel mai bine ori te intelegi cu ei intr-un fel sau altul (cu banii de pe autorizatie cinstesteti vecinii) sau prima data oricum vine avertismentul si daca le spui la politisti situatia ta (Majorat + Ciuda veciniilor) sunt sigur ca vor intelege.

| negrutzz a răspuns:

Da .Trebuie sa faci o cerere la politie iar dupa ce iti aproba cererea nu mai ai treaba cu vecinii. Trebuie sa platesti si o taxa daca nu ma insel, dar nu platesti mult oricum. Distractie placuta si La Multi Ani happy.

| sorana77 a răspuns:

Nu la politie trebuie sa mergi ci la primarie sa platesti o taxa si sa ai aprobare la doi vecini, cel putin asa stiu eu ca, a procedat o cunostinta.

| xteutzu explică:

Va multumesc la toti pentru raspunsuri si pentru urari :* o sa ma duc maine la primarie/politie si va spun ce am rezolvat.