| Ambrus a întrebat:

Placa video Forsa nVidia GeForce 9500GT, 512MB, DDR2, 128bit, DVI-I, HDTV, PCI

e buna pentru jocuri? de fapt e buna placa? are pretu de 180 lei si mi se pare "dubioasa". astept raspunsuri. funda

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ce sa faci cu jucaria asta? Nu este buna! Cauta una cu memorie mai mare! Pretul este pe masura ei! Pretul nu este dubios pentru o jucarie ...aia este valoarea ei! Mie mi se pare cam scumpa pentru nimic!

2 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Ti se pare dubioasa din cauza preturlui nu? ti se pare prea ieftina?
cauta si in alta parte pretul pentru aceeasi placa video si vei vedea daca e ok sau nu respectivul magazin.
dupa mine e buna placa.acum depinde pentru ce jocuri iti trebuie.
dar iti recomand intai sa te uiti la cerintele minime ale jocurilor ce le vei juca si apoi sa cumperi.,.
nu de alta dar cumperi si dupa aia te trezesti ca nu stiu ce joc nu iti merge din cauza placii video.

| Mike959 a răspuns:

Este bunicica, sa stii ca o scad cei 128 biti, pentru ca pentru a juca jocuri cat mai performante trebuie sa ai la ora actuala macar 256 bit!