| ionut123K a întrebat:

Plicurile prin posta se trimit gratis adică doar le pun în cutia postala și atât?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cumperi timbre inainte

| lpavel a răspuns:

Pai nu e gratis ca trebuie sa cumperi timbru postal si trebuie sa-l lipesti pe plic altfel iti arunca scrisoarea laughing Cu pretul acelui timbru postal platesti transportul plicului!
Dar nici nu stiu daca mai exista timbre postale... Acum oricine are un telefon, deci are si un cont google si automat si gmail, cu alte cuvinte toti avem posta electronica si asta o folosim!
Scrisorile fizice cu plicuri sunt de domeniul trecutului ca si opincile, le mai foloseste lumea dar la diferite evenimente populare.

| ionut123K explică (pentru lpavel):

Nu trimit scrisori

| lpavel a răspuns (pentru ionut123K):

Si atunci de ce intrebi, sa te afli in treaba? Asta-i buna... laughing

| ionut123K explică (pentru lpavel):

În plicuri crezi ca se pun doar scrisori?

| lpavel a răspuns (pentru ionut123K):

In plic poti pune orice in afara de metal DAR nimeni nu-ti garanteaza ca acel plic va ajunge la destinatie daca ai pus de exemplu bani! Asta e politica postei!

| Standt a răspuns:

Nu! Se timbreaza. Nu mai stiu valoarea unui timbru acum. Oricum il cumperi de la posta si acolo iti vor spune.