| ericastefania a întrebat:

Poate intra alocatia copilului meu de 6 ani pe cardul pe care intra indemnizatia pentru cresterea celui de al 2 lea copil, fara ca eu sa fi facut sau cerut asa ceva.

5 răspunsuri:
| bogdand a răspuns:

Nu. de unde sa stie astia card-ul tau.
Alocatiile sunt platite de o institutie si ajutorul de stat de alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti suna la casa de asigurari si intreba daca ti-au virat banii in acel cont, se pot face mari greseli pe acolo daca nu esti atent, mi s-a intamplat nereguli in acest sens si am sunat si am clarificat problema, ii dai codu numeric si iti spune imediat unde ti-au trimis banii.

| andreilucian2010 a răspuns:

Nu, trebuie sa faci o cerere scrisa!

| ericastefania explică:

Am fost la directia muncii si au spus ca asa e, dar eu nu am facut nimic, nu am cerut asta, iar pe extrasul de cont de la banca imi zice doar plati salarii.nu mai stiu ce sa fac.
Multumesc pentru raspuns.