| florin9999 a întrebat:

Poate suna tampit, dar cum se spala la mana? Eu sunt baiat si nu e nimeni prin jur sa ma ajute sa spal la mana acum...Cum se face?

6 răspunsuri:
| elisa820 a răspuns:

Este foarte usor sa te spel pe maini iei sapun si il rotesti, ai cumva ghips pe mana?

| AlwaysMe a răspuns:

Poi pui apa si detergent si pui haina acolo si apoi...o speli. nu stiu cum sa iti explicbig grin

| iLov3pitik1 a răspuns:

Pui detergent intr-ul lighean si freci hainele

| Licurg a răspuns:

Freci niste haine cu apa si sapun simplu laughing

| st3reo a răspuns:

Hahah, genial raspunsul lui elisa820.
Revenind la intrebare, depinde ce anume speli, daca sunt haine mai delicate sau nu.
In principiu pui niste apa calduta intr-un lighean si pui cateva haine la inmuiat macar pentru o ora. Dar atentie sa fie de culori asemanatoare sa nu se ia de pe una pe alta. Apoi freci hainele cu sapun si le freci cu mainile..clatesti..repeti operatiunea de cateva ori, mai ales in zona unei pete daca e cazul.
Daca sunt niste haine mai delicate e bine sa le intorci pe dos cand le speli iar mare atentie ca apa sa nu fie fierbinte. Apoi le clatesti de sapun cu apa calduta si la sfarsit le limpezesti cu apa rece si le storci cu grija. Nu stiu daca e solutia ideala, si eu sunt baiat si nu spal cu mana foarte des dar cand o fac..procedez cum ti-am spus mai sus.

| Sunset333 a răspuns:

Este foarte simplu, clatesti "rufa" pe care trebuie sa o speli. pui putin dero sau sampon, daca nu ai dero, incepi sa stangi materialul in apa cu sapun. repti chestia de cateva ori apoi clatesti bine bine si storci sub jetul de apa. Bafta!happy