| ursnadrei a întrebat:

Pot cumva sa maresc placa video?

12 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

Din BIOS.Dar trebuie sa stii unde sa intri si dupa vezi cat te lasa sa o maresti.

| davidtm a răspuns:

Intra in BIOS - Advanced - Chipset Configuration (jos) [ENTER] - AGP Aperture Size - Si selectezi de acolo.

| lpavel a răspuns:

Nu, nu se poate mari memoria placii video!

| Lionsgate a răspuns:

Nu numa daca iti cumperi una big grin 15 lei e de 250mb si de 500 ii 35 lei

| ursnadrei explică (pentru Lionsgate):

Da tu de unde la cumperi ma? de sunt asa de ieftine?

| Lionsgate a răspuns (pentru ursnadrei):

De la mediacom ma, da ti le pui singur cati ia mult la montaj. De unde esti?, eu mi-am cumparat cu 15 lei de 250mb si un coleg de clasa de 500 cu 35 ron si merg struna.

| ursnadrei explică (pentru Lionsgate):

Un site? Eu sunt din Dorohoi si nu am auzit de mediacom!

| Lionsgate a răspuns (pentru ursnadrei):

Mediacom e o firma foarte amre o gasesti in orasul Suceava, de pe net is scumpe +transportl is piperate.

| xxGhost99xx a răspuns:

Se mareste din BIOS dar daca nu stii mai bine pune pe cineva care se intelege in domeniul IT sa te ajute pentru a nu deteriora sau strica placa video

| Numb a răspuns:

Doar dacabo schimbi.

| ursnadrei explică:

Am incercat aia cu biosul dar nimic!

| yzzykiller a răspuns:

Intra in bois apasand tasta F2 sau DELETE dai la ADVANCED si o sa ai mai multe chesi dar tu dai la CHIPSET si acolo vei avea ce marime vrei dar depinde si de cati rami ai