| LucianP a întrebat:

este indicat sa aplic pasta termoconductoare pe placa video? si daca maresc rata de ventilatie a coolerului are ceva? happy

4 răspunsuri:
| Korrawi a răspuns:

Pasta termoconductoare pe placa video unde? Pe chipset banuiesc, trebuie sa-i dai jos radiatorul si ventilatorul ca sa faci asta, probabil.
Poti sa maresti viteza de rotatie a ventilatorului, o sa faca mai mult zgomot doar, creste volumul de aer ventilat si iti raceste mai bine placa.
N-as recomanda sa pui pasta daca nu te pricepi un pic.

| trusk a răspuns:

Da si nu.

| LucianP explică (pentru trusk):

Poti sa explici te rog?

| trusk a răspuns (pentru LucianP):

"este indicat sa aplic pasta termoconductoare pe placa video" da, daca se intalzeste. o si cureti de praf cu ocazia asta.
"si daca maresc rata de ventilatie a coolerului are ceva" nu. Consuma un pic mai mult curent.