| Georrggy a întrebat:

Pot lega un laptop la un caseteofo? daca da cum?

Răspuns Câştigător
| PaulCCraciun a răspuns:

Ce fel de casetofon, combina muzicala? daca e de genu combinei muzicale atunci trebuie sa aiba la spate niste mufe de genu :http://www.tvcables.co.uk/images/items/phono_switch.jpg ( nu toate alea 8 mufe ci doar o singura pereche rosu-negru) in cazu asta se conecteaza la pc cu cabluri de genu : http://www.elfabo.ro/......58-20.jpg, in care cele 2 mude RCA merg in spate la combina si Jack-ul in laptop. Daca casetofonu' are altfel de mufe, nu stiu ce sa zic, fa o poza ceva, sau da-mi un raspuns aici si eu iti dau mesaj cu id-ul meu si vb pe mess.

1 răspuns:
| Jameson a răspuns:

Daca te referi sa auzi sunetu la casetofon se poate, casetofonul trebuie sa aiba intrare aux. iti trebuie un cablu cu mufa de 3, 5ml mini jack la laptop si tot asa la celala; t capat sau rca depide de intrarea casetofonului aux. sau alta solutie ar fi caseta electronica care se baga in casetofon si are cablu cu mufa de 3, 5ml mini jack care o bagi la laptop.