| minnieee a întrebat:

Imi spuneti va rog cum pot vedea un film de pe laptop la televizor? De ce am nevoie pentru a le lega intre ele?

Răspuns Câştigător
| EduardTPU a răspuns:

Ai nevoie doar de un cablu pentru monitor (cel care il foloseste pentru pc-ul tip desktop)... dar trebuie sa aiba si tv-ul o astfel de mufa... uite aici cum arata http://domo.ro/pop_up_zoom?ProdusId=5019

5 răspunsuri:
| EduardTPU a răspuns:

Ai nevoie de un cablu pentru monitor, uite cum arata: http://domo.ro/pop_up_zoom?ProdusId=5019

| ganton a răspuns:

De un cablu cu mufa TV-Out pentru pc si una euroscart sau rgb pentru tv. Du-te la orice magazin d-asta cu cabluri, boxe de masina, electronice etc, sunt sanse mari sa gasesti acolo. Costa cam 5 lei.

| sadry a răspuns:

Ai nevoie de un cablu de uiti la televizor daca capatul este in mufa sau tepi si la laptop ce fel are (la laptop de obicei este mufa si eu am la fel), iar dupa alegi cablul cu ambele orificii care se potriveste si la TV si la laptop, dar daca la TV este de un fel si la laptop de alt fel nu merge, asa ca nu trebuie sa ma dai bani degeaba. plss funda

| eugen_9884 a răspuns:

Trebuie sa cumperi un TV tuner extern (daca laptopul nu are). Poti sa cauti pe Google "TV tuner extern" sau mai simplu sa te duci la un magazin pentru calculatoare si sa intrebi de diverse "TV tunere externe".

Eu mi-am luat un TV tuner ieftin cu ceva timp in urma si am avut destul de multe probleme de instalare si calitatea destul de proasta. Daca chiar doresti sa vezi bine programe la laptop, trebuie sa scoti si mai mult din buzunar.

| eugen_9884 a răspuns:

Ouch, nu ti-am citit corect intrebarea. Ignora raspunsul precedent... Pentru a viziona un film de pe laptop pe televizor trebuie sa ai (in cazul televizoarelor LCD) un cablu D-SUB (VGA) folosit si pentru conectarea calculatoarelor la monitor (in cele mai multe cazuri) altfel in cazul in care televizorul tau nu are mufa VGA, v-a trebui sa folosesti un convertor (am unul) dar calitatea nu este la fel de buna.

Ca si alta solutie ar fi inscriptionarea filmului pe DVD si vizionarea cu DVD player.