| anonim_4396 a întrebat:

Pot merge si copii peste 10 ani la vocea romaniei?

3 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Trebuie sa aiba minim 14 ani si sa ai CI pentru a participa.

| anonim_4396 explică (pentru ASIGURATORUL):

Unde ai vazut asta? poti sa imi dai mai multe informati?

| angel74dm a răspuns:

Nu ai pus bine întrebarea. "Pot merge şi copii sub 11 ani la Vocea României" era corect, pentru că şi cei de 15 sau de 18 ani care merg acolo, sunt tot copii peste 10 ani... Din păcate, doar telespectatorii, deoarece concurenţii trebuie să fie majori...

Citez: "Toate informaţiile despre participanţii emisiunii le ve-ţi putea găsi pe această pagină a site-ului Vocea României Online. Află tot ce este nou despre concurenţii show-ului, atât în concursul Vocea Romaniei cât şi în afara acestuia, detalii din viaţa lor particulară. Concurenţii trebuie să aibă minim 18 ani, iar cel mai important pentru a fi admişi la Vocea României, trebuie să aibă talent."