| kanajambe a întrebat:

Pot sa merg sa ma marturisesc si impartasesc daca am menstruatie?

Răspuns Câştigător
| buburuzaucigasa a răspuns:

Nu.Deoarece te afli intr-o perioada de curatire trupeasca. Daca vrei sa afli mai multe intreaba-ti profesorul\ra de religie.

14 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu este permis sa intri in biserica" murdara", adica la menstra.

| RainDrop a răspuns:

Intrebare ta m-a facut sa rad, ce legatura are spovedania si impartasitul cu menstruatia?

| T!mea a răspuns:

Ce legatura are impartasania cu menstruatia?

| kanajambe explică:

Stiam ca nu e voie sa intri in Biserica cand ai menstruatie, ma gandeam ca m-ar ierta totusi Dumnezeu ca intru in Biserica, avand in vedere ca ma marturisesc si impartasescthinking

| BiaJ a răspuns:

LOL de ce? ce treaba are menstruatia cu iertarea pacatelor?laughing

Patetic rau de tot adica eu sunt catolica. dar asta nu e o scuza.laughing

| вяυηєтнα a răspuns:

Eu zic ca nu. n e bine:p. acum faci c vrei.eu n asa merge

| adellina a răspuns:

Eu stiu de la profa mea de religie, care este si sotia preotului ca la spovedit poti merge, doar la impartasit nu este bine.
Mi-a spus ca o fata la menstruatie, nu este mai spurcata decat una care face avort!

| Flavius90 a răspuns:

Nu

dam funda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing pai da` nu au nici o legatura, dar daca crezi ca nu te simti bine, du-te altadatawinking

| Just kidding a răspuns:

In mod clar NU!

| eduardd a răspuns:

Daca simti ca asta e cel mai important, in situatia descrisa, da!

| Led a răspuns:

Nu

| diana2235 a răspuns:

Ce legatura au spoveditul si impartasitul cu menstruatia?laughing
Daca tu consideri ca e vreo problema.mai asteapta.thinking

| Maria_6569 a răspuns:

Mi se pare banal straight face

de ce nu?

deparca nu esti tot om. Intentia ta de ati marturisii pacatele conteaza.

N`am mai auzit de asta. M`ai pus pe ganduri straight face