| brokxy a întrebat:

Pot trimite cu Fan Curier ceva documente pana la Cluj si oare cat m-ar costa? Daca merg eu pana acolo dus intors ar fi 100 de lei plus Taxi sau Bolt, e cam departe adresa si as vrea sa stiu dac ies mai ieftin.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Max 25lei, poți trimite orice, oriunde

| LPCTSTR a răspuns:

Si posta e o optiune viabila, pana acum am trimis 3 colete din Iasi pana-n Tulcea si s-au intors cum le-am dat, de ce sa te complici cu firme de curierat?
https://www.posta-romana.ro/......ntern.html

| suntserios a răspuns (pentru LPCTSTR):

Mai bine întrebi de ce sa se complice cu posta romana. Curierul vine frumos elegant la ușă și a doua zi documentele sunt la ușă destinatarului. Prin posta durează 4 zile drumuri și stat la cozi.

| LPCTSTR a răspuns (pentru suntserios):

La mine a durat pentru Iasi-Tulcea 2 zile jumate pentru 2 colete, si cozi la posta n-am mai vazut de cand ma stiu.

| suntserios a răspuns (pentru LPCTSTR):

Deci 1 zi jumate in plus si doua drumuri la posta

| LPCTSTR a răspuns (pentru suntserios):

Pretul pe care-l platesti pentru lene.

| suntserios a răspuns (pentru LPCTSTR):

Nu, se numeste pretul pe care il platesti pentru un serviciu decent... ceea ce posta nu ofera.

| mi25 a răspuns:

Standard - 21 lei Bucuresti Cluj. https://www.fancourier.ro/estimare-cost/

| Yuoia a răspuns:

Mamaaaa, elegant, frumos, stai o zi dupa curier. Si el iti tot spune ca e aproape si sa-l astepti.
Daca ai documente, nu te complica nici cu soferi de nu stiu ce cursa, nici cu curieri. Pentru ca daca se pierd actele nu le mai poti recupera. Nu ai nici o dovada ca le-ai dat.
Mergi la posta. Pierzi doar timpul cat faci drumul, nu cat astepti curierul. Su ceri trimitere cu prioripost. A doua zi plicul este la posta destinatarului. Nici nu costa mult. vreo 20-25 de lei.

| maphiotul a răspuns:

Poti trimite cu tabita tour din autogara
Au 3 plecari zilnic si nu e scump.
5 lei probabil, te intelegi cu soferul