| Anonimul151 a întrebat:

Anterior, am pus o întrebare care face referire tot la bolt, însă dacă ești șofer...

Acum, întrebarea se refera tot la bolt, dar ca pasager. Am folosit o singura data bolt. Însă, acum vreau sa încep sa folosesc mai des pentru că e mult mai ieftin ca la taxi. Însă, întrebarea mea este. Acești șoferi, sunt 100% SIGURI? Presupun că BOLT nu angajează toți dubioșii nu? Adică sa facă probleme... Să nu te ducă la adresă sau mai știu eu ce, sa apara alte probleme de genul ăsta.
Știu că pare ciudat ca zic asta, dar sincer mă gândesc și la lucruri "rele" de acest gen.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Cu siguranta e mai sigur sa vezi cu cine mergi, mai ales daca dai peste aceiasi soferi.E ieftin daca nu exista cerere, insa cand exista, pretul creste odata cu timpii de asteptare si probabil ca vei opta pentru taxi normal (am fost in aceasta situatie si tot taxi normal am comandat in final).Am folosit bolt de cateva ori.Cred ca e o alternativa super ok pentru fete/femei mai ales.

| Anonimul151 explică (pentru dullcat):

Astăzi..., am auzit un caz 100% real de la cineva. Fiica cuiva, a mers cu Bolt. Și ce crezi? Acel șofer " a vrut să o plimbe". A vrut sa o scoată din oraș.

Bineînțeles că probabil s-a speriat și și a anunțat părinții și s-a rezolvat problema asta. Că putea sa fie mai rău. Și bineînțeles ca probabil l a raportat pe acel șofer și se vor lua masuri... Pentru că cursele sunt înregistrate ( cu aplicația aia a lor a șoferilor ). Deși ca sa scape de "urmarire", poate să arunce telefonul pe geam ( unii sunt in stare ). Și așa se pot intampla lucruri foarte rele...

| dullcat a răspuns (pentru Anonimul151):

Doamne fereste! Totusi, exista optiunea de a lasa recenzii si e mai safe sa fie ales un sofer cu activitate, nu unul nou.Chiar si asa, la bolt tot mi se pare mai safe, decat un taximetrist oarecare.

| Anonimul151 explică (pentru dullcat):

Da..., exact. Doar că nu cred ca exista opțiunea de a alege mașina ( cel puțin așa cred... nu prea am folosit Bolt după cum spuneam ). Ca sa dai peste un Șofer cu nota bună trebuie sa anulezi și să dai iar cursa. Doar că nu știu dacă exista un nr nelimitat de anulari, sau dupa un anumit nr de anulari trebuie să plătești ceva.
Habar n am...

Da, și la taxiuri e periculos. Măcar în aplicația Bolt poti să distribui locația în timp real, și ai butonul acela de panica în caz de ceva. Deci e mai util, puțin mai sigur...

5 răspunsuri:
| Anastasia1999 a răspuns:

La bolt am întâlnit oameni super, și numai cu bol am mers, recomand

| Anonimul151 explică (pentru Anastasia1999):

La fel și eu. Dar mai folosesc uneori și taxiul.