| Hgo a întrebat:

Poți sa iesi din tara avand 18 împliniți dar fara sa ai buletinul schimbat?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, daca acea Carte de Identitate (buletine nu se mai fac din 2002) este in termenul de valabilitate!

| Hgo explică (pentru Salontanul):

Da,asta am vrut sa zic, deci se poate ieși practic cu CID făcut la 14 ani, fiind valabil?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate iesi doar cu carte de identitate sau pasaport, daca sunt in termen de valabilitate. Buletine de identitate nu se mai fac de multi ani si oricum cu buletinul nu se poate iesi.