| Anonim19991999 a întrebat:

Poti iesi din țară la vama doar cu buletinul sau abia după 15 se poate?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti iesi, dar numai in anumite tari, care permit acum intrarea si pentru care este destul sa ai carte de identitate.
Pe langa cartea de identitate ai nevoie de declaratia parintilor si insotitor major. Nu este nevoie de declaratia parintilor doar daca iesi cu ambii parinti. Daca iesi cu un singur parinte ai nevoie de declaratia celuilalt parinte, bineinteles daca exista.

| oz_1736 a răspuns:

Cu autocarul poti iesi. Stiu pe cineva care a plecat ieri spre Italia

| TobiasAlx a răspuns:

Poti da poti