| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa ma ajutati si pe mine sa-mi spuneti ce efect este folosit in pozele astea (este acelasi efect) si ce aplicatie pentru iPhone este? va rog frumos! funda!

http://www.facebook.com/....../photo.php

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Pe acel site http://pixlr.com/ sunt mai sunt multe efecte asemanatoare, daca ai rabdare sa incerci fiecare pe o poza, poate dai de ea.
Dar poate exista acest efect si pe alt program de editat poze, eu am dat ce stiam.

8 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Este efectul folosit din http://pixlr.com/
Dupa ce ai accesat site-ul alege Open Pixlr-o-matic ( Playful ) incarca o imagine din computer si alege ramele ( in partea de jos dai sageata pe campul verde ), al 3 - lea efect este Cornered si este ceea ce cauti tu.

| AnnesM a răspuns (pentru evenso):

Nu e asta, ca cel din link-urile mele. eu caut ceva cu "taieturi albe" pe suprafata pozei. uita-te la link-uri :* sa vezi ca nu e la fel. dar multumesc oricum! :*

| AnnesM a răspuns (pentru evenso):

Stiu, am incercat si n-am gasit. o sa vad ce pot face. multumesc! :*

| evenso a răspuns (pentru AnnesM):

Pentru putin.
Imi pare rau ca nu este exact ce cauti, daca dau de ea te anunt.

| evenso a răspuns (pentru AnnesM):

Pe acel site http://pixlr.com/ sunt mai sunt multe efecte asemanatoare, daca ai rabdare sa incerci fiecare pe o poza, poate dai de ea.
Dar poate exista acest efect si pe alt program de editat poze, eu am dat ce stiam.

| Wesson a răspuns:

Acela este un boarder.

Acest efect pentru poze poate fi executat doar in photoshop CS 5, 3 sau 6, cu ajutorul descarcarii unor astfel de boardere.

Nu exista aplicatii iPhone pentru asa ceva.

| AnnesM a răspuns (pentru Wesson):

Asa inseamna ca e, daca stii big grin daaaar, persoana a facut poza, a editat-o si peste 5 minute a postat-o pe FB (via FB for iPhone-mobile), dupa cum se vede si in poza. nu foloseste si nici nu a folosit calculatorul, deci trebuie sa existe o aplicatie care sa aiba asa borders la iPhone. altfel nu imi explic, deeeci? big grin

| AnnesM a răspuns (pentru Wesson):

Da, o fi cum spui tu, ca te pricepi big grin daaar persoana respectiva a facut poza, a editat-o si a postat-o, via Facebook for iPhone-mobile + ca nu foloseste calculator. si nu avea cum in acel moment, deci. probabil ca exista o aplicatie sau ceva pentru iPhone care sa o editeze asa, nu? big grin