| BETTYNA a întrebat:

deci as vrea sa stiu si eu ce profil este mai bun stiinte sociale intensiv engleza sau filologie intensiv eng.
Deci ce poti sa devii mai exact de la stiinte sociale?
cel mai bun raspuns fundita :*

Răspuns Câştigător
| sherlynjb a răspuns:

Pai de exemplu eu am ales stiinte sociale pentru ca vreau sa ma fac psiholog...nu am ales filologie ca te inebuneste de cap cu romana si profilurile se aseamana foarte mult...si la sociale poti sa devii psiholog avocat orice iti doresti nu te incurca cu nimichappy pe viitor

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

științe sociale intensiv engleza = aproape nimic
filologie intensiv eng.= cam nimic
Sau asta este ce cred eu, că fără matematică, fizică, chimie, biologie, lucrul cu calculatorul, ești ca și fără carte, alții pot avea, alte opinii.

| vali11 a răspuns:

La filologie poti sa devii profesor sau poti sa dai in politie la jandarmi etc
la stiinte sociale arhitect filozof preistoric etc
la mate info matematician profesor informatician
iar la stiinte social poti sa devii tot ce vrei tu pentru ca acolo faci ore mai multe decat la celelalte profile.
Sper sa-ti fie de folos funda!

| sherlynjb a răspuns:

Pai de exemplu eu am ales stiinte sociale pentru ca vreau sa ma fac psiholog...nu am ales filologie ca te inebuneste de cap cu romana si profilurile se aseamana foarte mult...si la sociale poti sa devii psiholog avocat orice iti doresti nu te incurca cu nimichappy