| Uchida a întrebat:

Repedeeeee! Cum imi deblochez si eu un telefon ( Samsung Corby ) am schimbat cartela si acum imi apare " Blocare telefon " ce sa scriu... AJUTOR! Cine spune corect codul ala dau funda!

5 răspunsuri:
| IIII a răspuns:

Nu stiu sigur, dar e posibil sa fie 1234

| alexs99 a răspuns:

Telefonul e codat in alta retea fata de cartela, nu poti debloca, trebuie sa te duci la un service sa-ti decodeze telefonul.

| charleslouboutin a răspuns:

Nu e niciun cod, inseamna ca e codat telefonul.

| wezoNe a răspuns:

Cartela pe care ai introdus'o este de la alta firma decat cea veche?
Daca da trebuie sa te duci la un service si sa-ti decodeze telefonul ca se mearga in toate retelele, sau ai putea sa te intorci la cartela (firma) veche.

| Bianca1D a răspuns:

Mi s-a intamplat.Asta inseamna ca telefonului nu ii convine cartela, e codat intr-o anumita retea sinu accepta alta cartela decat intr-o anumita retea, nu ai nevoie de niciun cod. Funda?