| anonim_4396 a întrebat:

Sa apelez la opc sau ce este de facut?
Buna ziua. Am cumparat nu demult un inel de argint, dupa doua zile i-au picat pietricelele, m-am dus cu el in bijuterie si l-au trimis la reparat, l-au tinut 2 saptamani apoi dupa ce mi l-au inapoiat au picat iarasi acele pietricele... l-am lasat undeva acolo acasa nu il mai puteam purta asa, cineva mi-a sugerat sa merg sa mi-l schimbe, am mers vanzatoarea a sunat sefa si sefa i-a spus ca nu se poate schimba deoarece nu mai este in garantie, in acest caz ce pot face? am dat destul de multi bani pe el, si acum e bun de aruncat la gunoi. cum as putea sa rezolv problema? i-am zis si de opc dar degeaba.nici nu am apucat sa il port macar.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa arzi putin unde stau petricelele si pune repede petricelele pe ia.
sau daca ai mai multe inele topestele si iti faci altul

| killyou a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa te duci la opc.
judecatorie=bani foarte multi pierduti...nu se merita