| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca numele meu p TPU e x si a celui care vreau sa-l raportez e y. Y va sti ca eu l-am raportat? Intreb pentru ca vad ca e nevoie sa raportez pentru ca au aparul niste rahati pe site care posteaza doar spam-uriangrysi m-am saturat de ei.Multumesc.

16 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cel raportat nu va sti de unde i-se trage! Totul merge prin Raluca.Si chiar functioneaza! Eu am raportat cateva obscenitati si au disparut de pe sit. L-am raportat si pe cel cu marihuana si, cand am vrut sa vad ce reactie a avut utilizatorul la raspunsul pe care il dadusem pe sit, ia intrebarea de unde nu-i! Raspunsul meu a ramas doar in contul meu.Asa ca ...RAPORTATI!

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Şi eu.Doar că m-am săturat şi de raportat, ies ca ciupercile după ploaie, ca furnicile, nu le mai facem faţă!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu stiu in ce masura tin cont adminii de raportarile facute de anonimi.In primul rand trebuie sa te loghezi si apoi sa raportezi.

regis
| regis a răspuns:

Si de ce te-ar deranja sa stie cine i-a raportat? In definitiv cine e mai rahat, cel are posteaza spamuri sau cel care nu isi asuma propriile actiuni?

regis
| regis a răspuns:

Unde vezi tu ca le iau apararea? Cred ca pozitia mea este foarte clara: cei care spameaza trebuie raportati, indiferent daca se stie sau nu cine i-a raportat. Nu vad de ce trebuie sa te ascunzi sub un oarecare anonimat pentru a raporta un spamer.
Si atentie la exprimare, eu nu am facut nicio afirmatie, am pus doar o intrebare. Daca tu ti-ai raspuns singur la ea, nu e problema mea.

regis
| regis a răspuns:

Deci tu vrei sa te ai bine inclusiv cu userii care posteaza "cacaturi cu virusi" si apoi imi spui mie ca le iau apararea? Scuza-ma, dar asta se numeste ipocrizie.
Si nu, din intrebarea mea nu se subintelege nimic altceva decat ca ambele situatii trebuie cantarite cu exact aceleasi unitati de masura. Alte interpretari, tendentioase sau nu, nu mi le asum.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Si postezi anonim doar ca sa ii faci "rahati" fara a sti lumea cine esti?hee hee Daca administatorii ti-au lasat o unealta inseamna ca o poti folosi, de preferat atunci cand e cazul. Si ia-o ca un sfat, nu te feri sa iti asumi ceea ce faci, gandeste-te doar daca e corect.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

@anelaubed - cel despre marijuana nu indemna la consum, iar raspunsurile chiar descurajau. Sa produci, sa utilizezi, sa determini pe cineva la consum de droguri este ilegal, dar nu este un subiect tabu - asta ar faca si mai mult rau starnind curiozitatea. Drogurile nu sunt fructul oprit, ci niste substante care iti fac rau, copiii trebuie sa inteleaga diferenta, nu sa li se refuze informatia care oricum circula liber pe internet, si chiar de multe ori intr-un mod nedorit. Asa ca de ce sa determini pe cineva sa afle din alta parte, daca aici are raspunsuri utile?
Da, cu o limita ( de 10 mi se pare ) un utilizator activ poate elimina o intrebare sau raspuns de pe site, iar din cand in cand aceste raportari sunt verificate de admin si daca sunt nejustificate utilizatorul isi pierde aceasta optiune. Raluca nefiind mereu pe TPU ne-a lasat optiunea de a nu mai vedea pe site spam, trivialitati sau eu stiu ce tampenii interzise, dar fiecare e limitat pentru a preveni abuzuri.

| Roby67 a răspuns:

Si eu. Nu ma intereseaza ce vede sau nu vede el sau ea. Pentru asta avem obtiunea asta, cine merita CLIK si gatawinking

| smileyface a răspuns:

Si eu i-am raportat fara sa ma intreb daca imi vad idul. happy
Fa-o fara regretewinking

| florg78 a răspuns:

Vrei calitate, respect, limbaj corect si tu ce faci? ii numesti rahati? analizeaza tu si voi ceilanti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi tu! Si eu m-am aturat pana peste cap de aceei cu spam`urile lor at wits' end.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Regis, nu ma simt rahat, dar tu poate te simti din moment ce le iei aparare, sau poate-ti convine sa dai click pe toate cacaturile cu virusi ca sa fie ei multumiti.anelaubed sunt multumit ca macar un raspuns din 10(al tau)a fost exact cum trebuia:in care se raspunde exact ce trebuie, fara sa se ocoleasca subiectul.La cei care le-ati luat apararea sa va fie rusine! Stiu ca nici eu nu am procedat corect, dar macar am fost la subiect!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Regis,nu vreau sa stie ca eu i-am raportat pentru ca vreau "sa ma am"bine cu toti userii,iar daca ar sti ca i-am raportat,nu m-as avea deloc bine cu ei,pentru ca nu ar accepta asta.Si din intrebarea ta se subintelege ca m-ai facut rahat,las-o balta.Si da,mi-am raspuns singur la ea si anume"nu ma simt rahat",deci nu sunt!SI daca te intereseaza,nici tu nu esti(cel putin eu nu te consider).Poate vom mai avea ocazia sa vb.Ceau si multumesc,oricum,pentru raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Regis, nu vreau sa stie ca eu i-am raportat pentru ca vreau "sa ma am"bine cu toti userii, iar daca ar sti ca i-am raportat, nu m-as avea deloc bine cu ei, pentru ca nu ar accepta asta.Si din intrebarea ta se subintelege ca m-ai facut rahat, las-o balta.Si da, mi-am raspuns singur la ea si anume"nu ma simt rahat", deci nu sunt! SI daca te intereseaza, nici tu nu esti(cel putin eu nu te consider). Poate vom mai avea ocazia sa vb. Ceau si multumesc, oricum, pentru raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde provine numele de galceava