| Memories a întrebat:

Sal
Ca sa ma transfer la alt liceu si alt profil in clasa a 10 a cam ce conditii ar trebui sa indeplinesc?

Răspuns Câştigător
| abc_5716 a răspuns:

Sa dai diferente.adica materiile care nu le faci in liceul asta si le faci acolo.trb sa dai un fel de examenbig grin

Funda?big grin

6 răspunsuri:
| BabyPink a răspuns:

Să nu fii corijent din câte ştiam euthinking Şi trebuie să dai nişte diferenţe. Diferă de la liceu la liceu.

| andda_2600 a răspuns:

Este posibil sa ti se ceara sa dai diferente. Sunt niste examene dupa care se ghideaza ei. Depinde de la ce profil, la ce profil. Oricum. cererea trebuie depusa (din cate stiu eu) de la sfarsitul semestrului

| mateielisey a răspuns:

Din cate stiu eu mai nimic doar ca cererea sa fie aprobata(90% sau aprobat) nu cont daca vrei sa te duci chiar si la cel mai bun liceu

| pishpi4u a răspuns:

La secretariat iti spune ce iti trebuie cel mai bine eu stiu ca nu trebuie sa ai probleme la media de la purtare si corijente si sa iti aproape ambele licee transferul big grin

| aaluuy4 a răspuns:

Depinde de ce profil vrei tu sa alegi, din cate stiu eu, la unele clase se dau niste diferente.
Intereseaza-te la cei care vor fi "viitori" colegi, adica la cei care sunt la profilul pe care il vrei.

| panther3 a răspuns:

Dar in caz ca am ramas corigent la o materie...ma mai pot transfera la alt liceu dupa ce dau corigenta? astept raspunsuri mersi...