| Danzell a răspuns:

Rectific putin. ala mai mare si patratos e xbox 360 E (tot de la elite vine dar modelul 360 Elite e midel mai vechi si are alta forma.

din imaginile care le-ai mai pus ala alb e xbox 360 pro.

poti diferentia modelele si dupa cum arata.
de exemplu
Arcade e complet alb. varianta Core este identica, fiind inlocuita de Arcade prin 2007
Pro este alb si are rama cdrom-ului de un crom mai cald, mai are un fel de damb deasupra (care il diferentiaza de Arcade)
S este negru, este mai mic, si are un design mai agresiv
E este negru, foarte drept cu laturile verticale rotunde,
Premium seamana cu Pro numai ca rama cdromului e un gri cromat

daca vrei sa iti iei xbox sa nu iti iei arcade sau core.
Iti recomand E sau S. ultimele modele in general. E-ul este ultimul aparut. insa ai grija ca are 2 variante una de 4GB si una de 250GB

depinde de cum joci. daca te bazezi in principal pe jocuri cumparate pe CD atunci cea de 4GB ar fi ok daca folosesti si online-ul ca sa cumperi jocuri in format digital mergi pe 250GB

5 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Ala mai mare e Xbox 360 Elite
Ala mai mic Xbox 360 S (slim)

diferenta e de carcasa si capacitatea Hdd-ului. restul configuratiei este identica.
de asemenea diferente pot fi si in ce accesorii primesti cu xbox-ul.

| Skypee explică (pentru Danzell):

Si asta care este? http://static2.wikia.nocookie.net/......ox-360.jpg
Si iti dau funda. Si care e diferenta intre elite si asta de mai sus, tu care l-ai recomanda dintre cele 3? Doar la asta sa mai raspunzi si iti dau funda promit :)

| Skypee explică (pentru Danzell):

Multumesc, m-ai ajutat multwinking

| Danzell a răspuns (pentru Skypee):

Rectific putin. ala mai mare si patratos e xbox 360 E (tot de la elite vine dar modelul 360 Elite e midel mai vechi si are alta forma.

din imaginile care le-ai mai pus ala alb e xbox 360 pro.

poti diferentia modelele si dupa cum arata.
de exemplu
Arcade e complet alb. varianta Core este identica, fiind inlocuita de Arcade prin 2007
Pro este alb si are rama cdrom-ului de un crom mai cald, mai are un fel de damb deasupra (care il diferentiaza de Arcade)
S este negru, este mai mic, si are un design mai agresiv
E este negru, foarte drept cu laturile verticale rotunde,
Premium seamana cu Pro numai ca rama cdromului e un gri cromat

daca vrei sa iti iei xbox sa nu iti iei arcade sau core.
Iti recomand E sau S. ultimele modele in general. E-ul este ultimul aparut. insa ai grija ca are 2 variante una de 4GB si una de 250GB

depinde de cum joci. daca te bazezi in principal pe jocuri cumparate pe CD atunci cea de 4GB ar fi ok daca folosesti si online-ul ca sa cumperi jocuri in format digital mergi pe 250GB

| 1LtMadMax a răspuns:

Tabelul acesta spune tot:
http://en.wikipedia.org/......igurations