| Eu500 a întrebat:

Sal TPU am si eu o intrebare am un telefon Huawei u8650 si am un ruter canyon am wi-fi la telefon cum fac sa am net de la wireless pe telefon

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca telefonul prezinta tehnologia Wi-Fi atunci tot ce trebuie e sa te conectezi de pe el la acel router, sau la orice retea care nu e securizata. Te duci la setari, depinde la conectivitate sau la retea, si acolo (in una din astea 2 optiuni) ai optiunea de Wi-Fi activa sau inactiva.Cand nu folosesti netul indelungat pe telefon e recomandat sa inchizi functia Wi-Fi deoarece ti se consuma bateria foarte repede.
Noroc.