| Dchirila a întrebat:

Sal TPU ce inseamna MW? Am vazut scriind Laser Pointer 500MW. Are legatura cu distanta?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MW=puterea de iluminare

| raducuu a răspuns:

MW= mega waţi

| vflorinsebastian a răspuns (pentru raducuu):

Gresittt! Vorbind despre laser mw sunt mili wati!winking happy

| EdwardTeach a răspuns (pentru raducuu):

MW = mega waţi într-adevăr, greşeala celui care a postat. Important aici este că trebuia să scrie mW(mili waţi) şi prin asta se măsoară puterea unui laser pointer.

| Dchirila explică:

Si cat e un mega Wat?

| EdwardTeach a răspuns (pentru Dchirila):

1 MW = 1 mil. W

| Dchirila explică:

Daca un laser are 500MW cata distanta ar putea proiecta lumina?
La asta dau funda.

| EdwardTeach a răspuns (pentru Dchirila):

Din câte am citit eu, în jur de 5 kilometri.

| vflorinsebastian a răspuns:

MW= Mili wati la laserwinking daca ar fi mega wati ne taiem unu p'altuwinking