| pacifistul a întrebat:

Sal TPU deci am nevoie urgent sa imi spuneti.am un laptop Dell inspiron 1300 cu 545 mb ram. folosesc firewall comodo si antivirusul avast free.as vrea sa stiu daca ele imi consuma mult din memoria ram si daca ar necesar sa la dezinstalez? dau funda

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Iti arata! Memoria ram este incercuita de mine in poza asta http://i.imgur.com/qgtWA.jpg Din totalul de memorie in foto se consuma 332 MB

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai si daca le dezinstalezi cu ce te mai protejezi? Ca sa vezi cat consuma da click dreapta pe bara de jos (bara de instrumente) si click pe -> Task Manager ->aici la Performance vezi cata memorie ram iti consuma.Mai poti deschide Task Manager si cu tastele ctrl+alt+del.
Bafta!

| pacifistul explică (pentru neluL):

Pai nu imi arata la performance cat consuma. acolo arata physical memory, kernel memory si nu stiu la care parte sa ma uit

| pacifistul explică (pentru neluL):

Mersi

| neluL a răspuns (pentru pacifistul):

Cu placere! bye, bye wave

| neluL a răspuns (pentru pacifistul):

Iti arata! Memoria ram este incercuita de mine in poza asta http://i.imgur.com/qgtWA.jpg Din totalul de memorie in foto se consuma 332 MB