| pacifistul a întrebat:

Sal TPU am nevoie urgent va rog imi spuneti si mie parola de la bios. folosesc un laptop Dell inspiron 1300 si vreau sa stiu parola ca imi trebuie sa activez wireless si nu pot fara. daca se poate sa imi spuneti parola direct ca am mai cautat pe alte siteuri dar n-am gasit mai nimic

4 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

De unde sa stim noi ce parola ti-ai pus tu la BIOS?

| Tagaso a răspuns:

Resetezi Bios și nu mai cere parola.

| pacifistul explică:

Problema e ca nu mi-am pus nici o parola de bios eu personal.asa era el cu cu parola la bios si vreau sa intru dar nu stiu cum sa fac rost de ea

| Tagaso a răspuns (pentru pacifistul):

Scoate bateria, lângă baterie se află un jumper și trei pini, muți jumperul pe pinul din mijloc și pe celălalt opus, lași 10 secunde după care îl pui în poziția care a fost, pui și bateria la loc, deschizi laptopul, apeși tasta F2 pentru load default, acum poți intra în bios fără parolă, setezi data și ora