| AndaAndutZa20 a întrebat:

Sal TPU love struck.am nvoi de putin ajutor, am o camera foto vivicam 3785, am fost la o serbare.am filmat, si cand am descrcat`o pe calculator nu are sonor filmarea, ce ar trebui sa >fac?big grinbig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| eaglewatch01 a răspuns:

Intri in menu, seting cauti acolo ceva de genul microphone-activated, sau record sound, acum eu nu pot sti ce format are meniul camerei dar in general asta trebuie sa cauti, trebuie sa ai un meniu pe acolo si activezi microfonul.Din momentul ala o sa ai si sunet pe inregistrari. Sper sa te descurci.

2 răspunsuri:
| eaglewatch01 a răspuns:

Pai cred ca nu ai activat inregistrarea de sunet.In cazul asta nu mai e de facut nimic.

| AndaAndutZa20 explică (pentru eaglewatch01):

Si cum as putea sa activez inregistrarea de sunet?

| eaglewatch01 a răspuns (pentru AndaAndutZa20):

Intri in menu, seting cauti acolo ceva de genul microphone-activated, sau record sound, acum eu nu pot sti ce format are meniul camerei dar in general asta trebuie sa cauti, trebuie sa ai un meniu pe acolo si activezi microfonul.Din momentul ala o sa ai si sunet pe inregistrari. Sper sa te descurci.