| EllyCA a întrebat:

Salk! fiti sinceri! exista fantome, strigoi, spirite?

Răspuns Câştigător
| Radioactive a răspuns:

Da, probabil in capul tau! Toate aceste lucruri nu exista! Exista si fenomene inexplicabile, si eu am trait cateva, dar nu exista! Totul tine de imaginatia fiecaruia, daca ni se intampla ceva, avem tendinta se exageram cand spunem mai departe si de aceea se creeaza confuzii multe. Alteori umbra ne joaca feste. Sau nu suntem destul de atenti sa ne dam seama ca in locul unde "se petrece" ce paranormal s-ar putea afla un obiect ce scoate sunete, se misca, etc. Cred ca ar cam trebui sa mai lasi filme de groaza. Si eu le ador si chiar imi place sa cred ca exista un univers paralel cu al nostru si iubesc cartile despre fenomene parapshilogice, am citit multe si ceea ce citesc ma uimeste... Dar e oare adevarat? Oare dincolo de usa realitatii exista irealul? Oare in cel mai intunecat beci bantuie in suflet? Oare fantoma de la geamul tau a fost reala? Oare zgomotele auzite la 00:00 erau facute de un animale? Oare fata aia avea muscatura pe gat? Oare am visat ca mi-a pus cinema mana la gura? Oare lumina aia era pamanteasca? Oare exista martieni? Oare va veni sfarsitul lumii? Oare exista viata de apoi?

Acestea sunt intrebarile cu care stiinta se confrunta, s-a confruntat si se va confrunta mult timp si numai Dumnezeu stie raspunsul. Sau poate exista.
Daca vrei sa te convingi de fantome, uita-te pe Discovery Channel la ora 22:00 vineri.

Vei putea astepta o viata batandu-ti capul cu ele sau le poti lasa sa treaca pe langa tine, tu avand o viata normala. Ce alegi?

8 răspunsuri:
| Tlbi a răspuns:

Da exista...happy o aratat de curand si la televizor o familie dintr-o comuna din Romania care era bantuita de fata lor, au fost si au filmat cum lucrurile din casa zburau pur si simplu si tot satul era terorizat, nu doar ei... exista, dar cred ca apar doar cu un motiv. smug

| Vampă a răspuns:

Eu nu credeam.pana acum o saptamana cand am aflat ca o prietena de a mamei s-a certat cu sotul ei si a plecat pe jos de acasa si a ajuns la o cale ferata(sotul era dupa ea) si au vazut o masina galbena iar langa ea o femeie inalta bruneta si urata care dadea fleshuri la masina... femeia si barbatul sau apropiat de ea si ea a tipat tare. nu era nimeni in jur. Cei doi au fugit si barbatul s-a uitat in urma dar numai era nimic. S-a intamplat acum 2 ani. Cei 2 nu au mai iesit din casa un an intreg si nu au mai dormit timp de 2 saptamani.Nu stiu ce sa mai cred straight face

| treipuncte a răspuns:

Nustiu uitate vineri seara pe Discovery si o sa veziwinking pe la 10winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cosmare exista da. Si de fapt si in vita reala. Unchiumeu zice la masina ce duce laptele strigoaie. Yah.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da exista nu te lua dupa astia mie mi s-a intamplat si exista fantome si spirite strigoi nu stiu...

| Sshine a răspuns:

Salut si tie happy ...Asa cum exista lucruri bune, trebuie sa existe si cele rele, fantomele spre exemplu happy. Sunt fel si fel de emisiuni despre chestii din astea gen : fenomene stranii etc. Cine n`a vazut nu poate decat sa`si dea cu parerea, asa nu asa da. Eu NU spun ca nu exista sau ca exista deoarece nu sunt sigura de acest lucru, dar am un prieten care pretinde ca, cu ceva timp in urma a vazut o 'fantoma' ( posibil sa fii fost o persoana, o umbra etc ) la o scoala, pe timpul verii cand nu avea cine sa fii fost acolo. Spunea ca era complet neagra si ca intr-un moment era la aprox. 5m de el, iar apoi a disparut ( straniu, huh? ). Eu o consider un fel de 'poveste de speriat copiii' happy dar nimeni nu poate stii, nu?smug

| JustBeEvil a răspuns:

laughingnu exista fantome...Acum nu rad de intrebarea pe care ai pus-o ci rad ca acum cateva zile m-am speriat de o emisiune cu fantome(nu era fenomene stranii)dar suntem in secolul 21 si tehnologia e foarte avansata. Pot sa modific filme, poze, etc astfel incat sa para adevarate.Pana acum nu am vazut nici o fantoma si bunica mea are 70 ani si nici ea n-a vazut.PAwave

| BlackRose_2003 a răspuns:

Normy ca ...NU! estinebun? cum sa existe fantome? astea is prostii!