| Gsix a întrebat:

Vreau cat mai multe legende si mituri cu fantome, strigoi si spirite, Funda la cele mai multe

Răspuns Câştigător
| piTiCcu a răspuns:

Citeste aici, dacă te interesează asa mult.

http://www.bisericasatanista.org/fantome.html

3 răspunsuri:
| Gavriel14 a răspuns:

Buna! Iti voi povesti legenda lui Bloody Mary.In aceasta legenda este vorba de o fata care aproape murise.Crezand ca a murit, parintii ei au ingropat-o pe data de 29 sep.Ea s-a trezit intr-un sicriu in cimitir.A incercat sa scape dar nu a putut.De nervi si-a scos ochii, si-a rupt toate unghiile si rochia de mireasa pe care o purta (avea 18 ani).Asa s-a transformat intr-o fantoma. Dupa vreo 30 de ani, un grup de fete care erau la o petrecere in pijamale s-a jucat adevar sau provocare.O fata a provocato pe alta sa mearga in camara sa puna 18 oglinzi mici, sa aprinda 3 lumanari si sa zica de 3 ori Bloody Mary (asta s-a intamplat in 29 sep.). Fata a facut intocmai.Prima oara cand a spus a iesit o mana care a insfacato, a doua oara a iesit alta mana care a lovit-o iar a treia oara a omorato.Restul fetelor au strigato, dar fata nu a raspuns. Fetele au deschis usa si au gasit un cadavru.Peste 50 de ani o fata a venit la o prietena de-a ei.Acolo a provocato sa se duca in baie sa aprinda 3 lumanari si sa zica Bloody Mary de 3 ori.S-a intamplat la fel numai ca la un moment dat s-au stins luminile apoi s-au aprisn si s-au stins lumanarile.Pe a doua fata a spanzurato.Parintii au venit acasa.Bloody Mary i-a omorat si pe ei cu un topor(s-a intamplat in 29 sep.). Sper ca ti-a placut legenda.Este si un film.Eu nu l-am vazut dar mi l-a povestit o colega.TE AVERTIZEZ.FILMUL E INFRICOSATOR!
Bafta!

| Gsix explică (pentru Gavriel14):

Dami link-ul filmului te rog big grin