| mario_6601 a întrebat:

Sall all.Am si eu o problema, am un pc fix si cam de o luna imi face figuri adica mere cat mere apoi sa inchide singur instantaneu si imi face un zgomot ca o alarma si nu se opreste pana cand nu il intrerup de la curent. Poate cineva sa ma sfatuiasca ce e de facut si ce anume ar fi de vina.Vamultumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| alex2009 a răspuns:

Pai de vina ar putea fi :1 cularul care nu mai reuseste sa tina o temperatura optima a componentelor pc-ului tau. De cat timp ai acest pc, l-ai desfacut vrodata sa il cureti de praf? Cularul si cpmponentele pc-ul pot fi pline de praf sa iei un program de pe net si masoarai temperatura componentelor unul din aceste programe se numeste everest. 2 Mai poate sa fie si din cauza sursei sau a cablului de alimentare a pc-ului. Incearca mai intai sa reinstalezi windowsul sa vezi daca mai ai probleme dupa reinstalare.

4 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Sau ai o problema cu coolerul de la procesor. Alarma porneste cand se supraincalzeste sau se stinge daca este destul de incins. Recomand sa formatezi ca sa vezi daca a fost sau nu problema cu un virus iar daca nu se rezolva, cheama pe cineva care se pricepe si uita-te la coolerul pc-ului.
Numai bine, Shinwinking

| atianin a răspuns:

Calculatorul ti-e virusat cel mai probabil de la spam-uri sau ai luat unvirus fara sa iti dai seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba placutza de la ram si ai sa vezi ca nu ai sa mai ai probleme aceiasi problema am avut-o si eu

| mirceaman a răspuns:

Mai baiete ai setat in bios oprirea calculatorului in cazul in care procesorul atinge o anumita temperatura. Trebuie marita cu cateva grade dar numai in cazul in care esti sigur ca coolerul (ventilatorul care asigura racirea procesorului) functioneaza la parametrii normali.