| Skypee a întrebat:

Sall, an avast la antivirus si cand dau sa scaneze imi apare ca am virusi dar cand bag geva in calculator cu virusi nu ma avertizeaza ce sa fac sa il schimb cu nod 32?

Răspuns Câştigător
| Ionut115 a răspuns:

Eu nu ti-as recomanda nod 32. L-am instalat si eu si a trebuit sa reinstalez windowsul fiindca nu ma lasa sa acesez netu si mi-a blocat aproape totul.Foloseste avira free antivirus, asta te si avertizeaza cand ai virusi si cand instalezi ceva cu virusi.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti apar virusi dupa ce dai scanare? Si de unde stii exact ca bagi in calculator ceva cu virusi?

| introduaicinumele a răspuns:

Eu folosesc asa: Microsoft Security Essentials, si Malwarebytes anti-malware atunci cand cred ca am un virus sau vreau sa fac o scanare, gaseste orice malware (inclusiv virusi, spyware, adware si alte prostii). In rest, n-am nevoie de mai mult.

Instaleaza-ti Malwarebytes, si cand bagi un stick sau ceva in PC, dai click dreapta pe el in Computer si ai optiune sa-l scanezi (daca la asta te referai prin "nu ma avertizeaza").

| suffarstar a răspuns:

Eu am folosit norton(il aveam in original mi l-au dat aia de la click-net)Facea o treaba foarte buna n-am avut probleme cu el dr l-am dezinstalat pentru nu am pc foarte puternic.
Un antivirus foarte bun e AVG, de fapt toate antivirusurile sunt bune, in sine, dar depinde cum le folosesti, daca au virus antivirusii cum a zis thyochyo

| shannygelu a răspuns:

Eu iti recomanda sa nu mai pui antivirus dupa ce reinstalezi windowsul eu nu am antivirus de 2 ani si nu am nici un virus deci nu pune nimic si nu o sa mai ai batai de cap merge fara antivirus

| wizzkidon a răspuns:

Eu nu ti-as recomanda nod 32. L-am instalat si eu si a trebuit sa reinstalez windowsul fiindca nu ma lasa sa acesez netu si mi-a blocat aproape totul.Foloseste avira free antivirus, asta te si avertizeaza cand ai virusi si cand instalezi ceva cu virusi.

Ala imi fura ce scriu eu laughing

| maritzandrei a răspuns:

Usor laughing.dau butodnul start dupa control panel dupa unnistal a program(daca ai windows 7) sau add or remove programs (daca ai windows xp) dupa care ai o lista de programe selectezi avastul si dai unnistal dupa care selectezi dezinstalare si se dezinstaleaza apoi intri pe net google si scrii download nod32 si il scoti il instalezi si te bucuri de un antiviruswinking FUNDAA? happy

| minculeteandrei a răspuns:

Da shimba-l este mult mai bun nod 32 si eu am

| ThyoChyo a răspuns:

Asa am patit si eu. Ma crezi sau nu, ti-au intrat virusi in antivirus. Cel mai bine ar fi sa il reformatezi iar pana atunci sa nu iti bagi telefon sau stick in calculator pentru ca vor intra virusi si in ele. Daca vrei sa iti bagi un antivirus nou fara sa il reformatezi vei pati la fel. Reformateaza-l si sa iti bagi ca antivirus BitDefender, e cel mai bun!