| Skypee a întrebat:

Sall, am avast ca antivirus si cand scanez ceva cu modul pup pornit imi arata ca am virusi si cand scanez cu modul pup inchis nu are virusi de ce si care dintre scanari este corecta?

Răspuns Câştigător
| andrei700 a răspuns:

Sau poate ca ti le ia drept virusi deoarece acele jocuri/programe nu iti sunt bune Pc`ului tau.Incearca sa iti scoti ceva mai bun de ex. daca ai Laptop si ai mozila firefox cel mai slab trebuie sa il scoti pe ala bun. Sper ca ti-am fost de folos!

2 răspunsuri:
| andrei700 a răspuns:

Buna,sa stii ca cel mai bine ar fi daca ai foarte multi virusi sa folosesti alt AVAST[adica sa il dezinstalezi pe cel care il ai tu, iar dupa acea sa il instalezi din nou]sau sa folosesti Nod32 sau alte antivirusurihappy Sper ca ti-am fost de folos.

| Skypee explică (pentru andrei700):

Nu am virusi, dar cand incerc sa scanez cu modul pup pornit imi da ca am virusi. Oare sa fie din cauza ca unele programe sunt piratate si de aceea le ia drept fisiere suspicioase?