| LoveMe321 a întrebat:

happy
Am antivirusul avast.
Intrebare: daca descarc ceva cu virusi nu ma lasa sa-l accesez sau doar ma avertizeaza?
Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| AndreiM77 a răspuns:

De ce vrei sa descarci ceva cu virusi?
Te lasa si te avertizeaza.

| LoveMe321 explică (pentru AndreiM77):

Nu descarc nimic cu virusi, dar vreau sa stiu cand descarc ceva daca are virusi sau nu. Oricum, multumesc de raspuns.

2 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Depinde, daca se afla in baza lor de date o sa te avertizeze si o sa il blocheze.
Daca virusul a fost comprimat sau e ascuns in altceva, o sa te avertizeze abia dupa ce ai rulat aplicatia, dar in cazurile fericite il blocheaza la timp.