| Coss777 a întrebat:

Sall cand pornesc calculatoru imi apare power saving mode si se face ecranul negru cum rezolv problema? Dau funda

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Power Saving Mode este un mod de la un anumit program (ai TuneUp Utilities instalat in PC) care se activeaza pentru a salva energie. Dar sigur vorbim de un PC aici si nu de un laptop? Pentru ca la laptopuri, cand trece pe un astfel de mod, ecranul scade in luminozitate, tocmai pentru a salva baterie, nicidecum se inchide.

Incearca sa intri in Safe Mode si sa dezactivezi acel Profil "Power Saving Mode" sau sa dezinstalezi programul care ti-l activeaza de cum deschizi PC-ul. Sau, daca vrei sa pastrezi programul respectiv, poti intra in setarile lui si sa faci in asa fel incat sa nu-ti mai activeze vreodata profilul respectiv.

4 răspunsuri:
| TeDrqq a răspuns:

O

| TeDrqq a răspuns:

Poti face o poza si sa mi-o arati?

| stlucian a răspuns:

Verifica eventual incearca alt cablu VGA.

| AnaCool120 a răspuns:

Du-l la un expert... thinking