| alina_7796 a întrebat:

Sall cine stie cum sa Formatezi cartela de memorie! am nevoie de ajutor! orice solutie e buna! Help!

2 răspunsuri:
| frvtel a răspuns:

Intri la cartela de memorie. Apoi dai "optiuni" si cauti optiuni cartela memorie si acolo gasesti doua lucruri:redenumire si formatare.Intri pe formatare si o sa te intrebe daca doresti sa formatezi cartela de memorie si ca datele vor fi sterse in timpul formatarii. Dai "da" si cartela in cateva min. va fi formatata.

| ruiseg a răspuns:

Conectezi telefonul la pc (de exemplu printr-un cablu de date, adaptor.)
Apoi mergi in "my computer", vezi partitia care a fost cedata telefonului, de exemplu"G", apoi click dreapta si ai mai multe optiuni, tu alegi"format", accepti mai departe.si gatahappy