| adrianboss2011 a întrebat:

Sall,cine stie daca amazon livreaza si in afara americii? si cat trebuie sa platesc taxele vamale? sunt din Romania, funda

9 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Livreaza, dar nu orice. taxele vamale difera de la produs la produs. in plus mai ai de plata si transportul. coletul iti vine la posta vamala, unde trebuie sa mergi sa i se faca vama si atunci se calculeaza taxa vamala. exista amazon si in Europa, in Franta si Germania, nu ai taxe vamale de platit si coletul iti vine la oficiul postal de unde locuiesti.

Răspuns utilizator avertizat
| mixxjim a răspuns (pentru adrianboss2011):

Franta http://www.amazon.fr/s/ref=nb_sb_ss_i_3_4/278-6103128-8046047? __mk_fr_FR=%C5M%C5Z%D5%D1&url=search-alias%3Daps&field-keywords=ipod+touch+4g&sprefix=ipod%2Caps%2C200

Anglia http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_i_4_4/276-8524444-4370536? url=search-alias%3Daps&field-keywords=ipod+touch+4th+generation&sprefix=ipod%2Caps%2C242

Germania http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_ss_i_6_4/275-0320782-5215655? __mk_de_DE=%C5M%C5Z%D5%D1&url=search-alias%3Daps&field-keywords=ipod+touch+4g&sprefix=ipod%2Caps%2C214

Răspuns utilizator avertizat
| mixxjim a răspuns (pentru adrianboss2011):

In state sunt mai ieftine dar renteaza sa le cumperi de acolo, daca le aduci cu comanda ajung la acelasi pret, plus ca mai si risti sa se buseasca pe drum. ce scriu ei acolo cu free delivery etc e vorba de comenzi din state, nu din strainatate. deci daca gasesti pe cineva sa mearga in state si il rogi sa-ti aduca unu se merita, altfel mai bine il iei de aici, macar ii faci proba la cumparare si ai si garantie la el

Răspuns utilizator avertizat
| mixxjim a răspuns (pentru adrianboss2011):

Dau si ei la cele noi, dar nu stiu exact cum si daca functioneaza in Romania. dar e foarte posibil nici sa nu livreze in Romania de fapt, tocmai pentru ca sunt si la noi

Răspuns utilizator avertizat
| mixxjim a răspuns (pentru adrianboss2011):

Deci complicat happy