| adrianboss2011 a întrebat:

Sall, imi spune si mie cineva de ce trebuie instalat jailbreaku pe iphone? fara el nu merg jocurile si aplicatiile? Vreau un raspuns cat se poate de detaliat. Funda

Răspuns Câştigător
| robertpaul a răspuns:

Uite cum sta treaba. iphone are un soft.cu acest soft intri doar pe siteurile producatorului sau poate cateva alte siteuri permise de Apple-unde poti descarca aplicatii demo sau cu bani. jailbreak este un alt soft, sa zicem x.softul x se instaleaza in telefon, inlaturand softul original apple.este facut de niste baieti destepti, dar este ilegal.acesta permite sa te conectezi la alte siteuri, care au portile deschise pentru jocuri, aplicatii etc. Jailbrake insemna ca este eliberat din inchisoare telefonul.Adica era tinut-in celula, puscarie softul telefonului, cand avea softul Apple original))