| claudiualin5 a întrebat:

Sall.La instalarea a 4 spoturi trebuie la fiecare transformator separat, sau merge legate in serie de la un singur transformator.

Răspuns Câştigător
| AndreiRobert22 a răspuns:

Pot fi legate in serie in cazul in care nu sunt led, chiar si la led se poate insa e recomandata alimentare separate pentru fiecare, oricum poti sa o faci, nu irosii acumulatorii ci foloseste conectarea in serie. Bafta!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu le poți lega în serie, doar în paralel! Și da, le poți lega pe toate la un singur traf, cu condiția ca acesta să suporte puterea însumată a tuturor consumatorilor; altfel, fiecare cu al lui.

| Sarcopt a răspuns:

Salut! Dacă spoturile sunt pe led, trebuie să aibă transformator la fiecare în parte.