| dan82002 a întrebat:

am o mare problema va descriu clar:
Poblema este cu rundll32.exe nu merge defiecare data cand incerc sa deschid un progam imi scrie:
name
Application not found
si nu merge nici sistem restore si nimic din system32
din run nu merge nici cmd si nice al progam de exemplu msconfig sau regedit...
va rog sa descrieti clar si sa-mi spuneti cum sa fac
P.S. eu nu prea stiu cu problemele astea si cu windowsul cum sa le rezolv,am windows xp si nu-mi merge nimic din control panel si unele imi dai de aia cu open with, si imi merge doar browserul nici un joc am sters tot din D:, deci am ceva in C:, si am facut scanare cu antivirusu am sters toti virusi si degeaba tot imi da aceste erori va rog ajutati-ma cum sa le rezolv fara reinstalarea windowsului, va rog sa spuneti cum sa procedez pentru ca nu prea ma pricep.
Dau FUNDA carui raspuns ma ajuta sa rezolv problema.

Răspuns Câştigător
| ErrorFound a răspuns:

N-ai cei face. RunDll32.exe este executabilul de la toate.dll din sistem. Daca nu-l ai pe ala, nu-ti functioneaza nici un dll din PC. Ai putea totusi sa cauti acel fisier pe net si sa il bagi in windows > System 32 >, dar e foarte periculos caci nu stii daca sunt alterate sau nu.

Cel mai bine este sa reinstalezi windows-ul.
Sau ai mai putea sa intri pe Microsoft.com si sa rulezi un program numit Microsoft Fix It, dar iti trebuie Service Pack 2, si fara acel.exe nu stiu daca ptoi sa ti-l iei nici macar pe asta.