| GutzEmy07 a întrebat:

Sall, TPU am si eu o intrebare... Am internet de la RCS & RDS si am wireless pe retea si as dori sa nu mai am wireless sa-mi pot deschide un server de counter strike si nu stiu cum sa scot din functiune wireless si sa imi mearga netul!

Raspunsul care e corect si merge are FUNDITA!

3 răspunsuri:
| XpLoD_6585 a răspuns:

Sa ai wireless inseamna sa ai un router conectat la calculator (desktop/laptop) si de pe un alt calculator (laptop/desktop) sa te conectezi prin wireless la router-ul respectiv ca sa poti avea acces la internet de pe amandoua calculatoare. Daca e asa cum am inteles, doar trebuie sa scoti cablul de retea din router si sa-l conectezi direct la calculator si apoi pe acel calculator poti face serverul de cs, dar nu vei mai avea acces la internet si pe celalalt calculator. Daca nu e asa, explica mai bine ce vrei sa zici prin wireless.

| GutzEmy07 explică (pentru XpLoD_6585):

Pai da scot cablu de la router si il bag in PC dar nu merge... si cred ca sunt ceva setari daca me-ai putea zice setarile cum sa fac sa nu mai fiu pe router ar fi bine. da am wireless dispozitiv prin care se conecteaza lumea.Si eu nu-l mai prea folosesc si vreau sa-l scot din functiune sa am ip static sa pot detine propriul meu server de cs! Imi poti zice setarile cum sa-l scot din functiune wireless sa am ip static? am auzit ca RCS & RDS au IP static. PLZ HELPP!

| XpLoD_6585 a răspuns (pentru GutzEmy07):

Si eu am net tot cu RDS, am un calculator desktop cu router la care ma conectez un cu calculator laptop ca sa pot avea acces pe amandoua. Am scos cablul de retea din router si l-am conectat direct la calculator. Internul merge doar pe calculator, dar server de cs nu cred ca poti tine. Eventual poti intreba la cei de la RDS ce fel de ip ai tu, eu am ip dinamic.