| anonym000000 a întrebat:

Sall TPU, am si eu o intrebare.am un calculator cu boxa incorporata in el, si am bagat castile,sau boxele de la calculator, dar functioneaza si boxa din calculator nu stiti cum as putea sa o dezactivez sa nu mai mearga cea incorporata in ea, si doar boxele care au iesire? adica castile,sau boxele dar sa nu se mai auda aia din pc

3 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Incearca asta, procura de la cineva o plac de sunet(imprumut eventual) instaleaza-o si automat cea de sunet existenta se va decupla si vei merge pe cea noua.Ca idee in programul original sau driver etc, ai o setare ce iti permite sa decuplezi banuiesc sistemul audio intern, verifica sa ai driverul propriu si nu ceva emulat de windows ce face sa lucreze sunetul insa nu iti ofera optiuni, setari etc.

| BOMBIX26 a răspuns:

Schimba PC

| anonym000000 explică (pentru BOMBIX26):

Man asta nu e un raspuns folositor laughing asta o stiam din prima. infine mai sunt si oameni care scriu de capu lor.Next